BANGKOK akkurat nå
PHUKET akkurat nå
CHIANG MAI akkurat nå

Slik ser du norsk TV i Thailand

To utenlandske yogalærere arrestert på Koh Phangan



To utenlandske statsborgere som avholdt kurs på en velkjent yogaskole på Koh Phangan for 9.000 baht per person, er arrestert for å jobbe uten arbeidstillatelse.

Turistpolitiet sammen med immigrasjonsmyndigheter og lokalt politi oppsøkte et hus på turistøya fredag, etter å ha fått klage på et "Shaolin experience"-kurs som promoteres på Facebook-siden Samma Karuna.

Da de ankom, fant de noen utlendinger som holdt på med kinesiske øvelser i huset, og en mann som senere ble identifisert som Somphet, som var tysk statsborger, underviste dem.

En 37 år gammel mann ble arrestert sammen med en kanadisk kvinne (34), opplyste politiet lørdag.

I avhør innrømmet mannen at han var instruktør for Shaolin Experience-kurset,. Det er ett av flere kurs som tilbys av Samma Karuna, som presenterer seg selv som "en oppvåknings- og helbredelsesskole" som hovedsakelig har utenlandsk klientell.

Mannen innrømmet overfor politiet at han fikk 60 % av kursavgiften, eller 5.400 baht per person, fra Samma Karuna, mens selskapet mottok resten.

Både han og den kanadiske kvinnen er pågrepet for videre rettslige skritt.

Øverst: To utlendinger er arrestert for å arbeide uten tillatelse, på politistasjonen på Koh Phangan. (Foto: Assawin Pakkawan)

Kilde: Bangkok Post